Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Zakładka biografie zabierze Cię w podróż po najbardziej niezwykłych osobistościach świata. Są tu osoby znane i szanowane, podziwiane, takim, którym się zazdrości i takie, którymi nikt nie chciałby być. Biografie to życie, do którego możesz zajrzeć, życie, w którym się zatopisz i poszukasz dla siebie czegoś nietypowego, niezwykłego i pociągającego. Biografia to podróż przez świat, który nie jest nasz, ale którego stajemy się mimowolnym bohaterem.

Różnorodne historie biograficzne

W naszej księgarni liczymy na człowieka. Lubimy czytać i opowiadać o ludziach wyjątkowych, ale i sprawdzać, jak chore ludzkie umysły mogły zaistnieć na naszym świecie. Cofając się w historii ludzi poznajesz historię świata. Dlatego u nas znajdziesz te radosne jego karty, jak choćby biografie wielkich odkrywców, wynalazców, umysłów, naukowców, wizjonerów – tych z przeszłości i teraźniejszości. Ale jednocześnie w naszych zbiorach z łatwością doszukasz się historii narodzin zła z Adolfem Hitlerem na czele oraz wieloma innymi dyktatorami, o których czasami – niesłusznie – świat zapomniał.

Polska karta historii w biografiach

Pielęgnowanie historii i wiedzy o niej to największy patriotyczny obowiązek. Dlatego w naszej księgarni internetowej nie mogło zabraknąć także specjalnego działu poświęconego biografiom Polaków. I tych z pierwszych stron gazet, którzy przyczynili się do tego, że nasz świt wygląda tak, jak wygląda. Ale i tych z cienia, którzy dotąd nieznani, zasługują na to, by zostać odkrytym.

Odkryj piękno literatury

Wejdź w świat biografii i wykorzystaj ją jako prezent dla siebie lub swoich bliskich i przyjaciół. To piękno historii zamknięte w słowie.