Lwowska 143 Masz pytania? Zadzwoń + 18 547 45 45

W obecnych czasach wydawanie własnych książek jest coraz powszechniejsze. Jednakże, aby książka odniosła jakiś sukces, niezbędne jest jej odpowiednie wypromowanie. Nasuwa się więc pytanie jak to zrobić, aby efekty pojawiły się w miarę szybko? Nie jest to łatwe zadanie — nawet zawodowi pisarze zdają sobie sprawę, że zaakceptowanie tekstu w redakcji to zdecydowanie nie wszystko. Sprawdźmy więc jakie są najlepsze sposoby na wypromowanie autorskiej książki w social mediach.

Kiedy promować własną książkę i gdzie?

Zazwyczaj autorzy zaczynają myśleć o promowaniu dopiero wtedy, gdy książka jest już napisana, a nawet wydana. Być może nie jest do duży błąd, jednakże wówczas cały marketing bierze na siebie wydawnictwo. We współczesnej erze self-publishingu istnieje jednak tyle możliwości promocyjnych, że warto samemu zabrać się za to zadanie. Warto jednak pamiętać, że jeśli książka została od początku źle przygotowana lub nie porusza tematu, który zaciekawi większą ilość czytelników, jej promowanie, choćby było naprawdę przemyślane, nie przyniesie oczekiwanych efektów promocyjnych. Jeśli chodzi o miejsca promowania, to z pewnością pozycją wartą uwagi są media społecznościowe. Facebook czy Instagram to portale nie tylko pomagające budować publiczność, ale także zaufanie wśród czytelników. Dobrym sposobem może być np. publikowanie fragmentów swojej książki w formie postów lub zdjęć.

 

Od czego zależy sukces marketingowy?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, budowanie publiczności to bardzo ważna sprawa. Obecnie każdy pisarz, szczególnie autor self-publishingowy, musi postawić bardzo duży nacisk na promowanie swojej osoby oraz budowanie publiczności wokół tego, co tworzy. Sukces to w sporej mierze kwestia zaufania czytelników. Aby je zdobyć, idealnym rozwiązaniem może okazać się własna strona internetowa. Na niej można umieszczać fragmenty książki, zdjęcia oraz ciekawe wpisy na temat twórczości. W dobie szybkiego rozwoju technologicznego warto zadbać o to, aby strona była dopasowana do urządzeń mobilnych. W tym celu warto skontaktować się z osobą, która wykona dla nas profesjonalną stronę internetową.

W zależności od rodzaju książki jaką chcemy promować, niezbędne jest zgromadzenie odpowiedniej grupy czytelników. Budowanie zaufania to długofalowy proces, jednakże, jeśli będziemy konsekwentni w swoim działaniu, to z pewnością osiągniemy swój cel marketingowy.

Tags:
X
Have no product in the cart!
0