Sale!
ISBN: 978-83-62550-83-8

Gorlice — Dzieje Miasta

 127,00  87,00

7 w magazynie

Compare
SKU: 1002 Kategorie: , , Tagi: , ,

Opis

Gorlice — dzieje miasta to wdzięczny materiał dla pasjonata historii. Bezlitosne tryby historii, klęski żywiołowe i wojny, wypaliły niezliczone piętna na losie miasta. Co więcej, przyniosły nieodwracalne skutki, przemieniały nieraz szczęśliwe bytowanie w pełną udręki egzystencję. Po katastrofach wracały spokój i nadzieja, które mobilizowały mieszkańców do dalszej pracy, odbudowy zniszczeń i przywracania miastu życia. Gdy spojrzeć z wysoka na Gorlice, wydaje się, iż zawsze znajdowały się one w środku wydarzeń historycznych. Ale nie tylko wielka historia kroczyła jej ulicami. W przeszłości miasta znajdziemy też drobne troski i radości tętniącego codziennym gwarem miasta. Ponadto znajdziemy też ludzi, którzy przeminęli zdawałoby się bez echa, a którzy trwają przecież w pamięci potomnych.

Gorlice — dzieje miasta, to pierwsza część z cyklu o ziemi gorlickiej, co więcej, obowiązkowa lektura dla miłośników miasta i regionu, ale przede wszystkim dla tych, którzy wybierają się w te strony. Ponadto historia Gorlic w pigułce.

Dodatkowe informacje

Waga 2.28 kg
Wymiary 30.2 × 23 × 2.5 cm
Autor

Andrzej Ćmiech

Format

23cm x 30cm

Ilość stron

288

ISBN

978-83-62550-83-8

Oprawa

twarda

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Gorlice — Dzieje Miasta”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz lubić także…

Sale!

Ziemia gorlicka i jej dzieje

 127,00  87,00

Ziemia gorlicka i jej dzieje to kolejny album z tryptyku opisującego wydarzenia historyczne na tym obszarze. W albumie Gorlice i jej dzieje autor skupił się głównie na samym mieście, natomiast Ziemia gorlicka i jej dzieje koncentruje się wokół całego terytorium związanego z Gorlicami i Bieczem. W albumie znajdziesz nie publikowane dotąd materiały, ciekawe opisy historyczne oraz mapki. Autor - Andrzej Ćmiech - w mistrzowski sposób przedstawia losy ziemi gorlickiej od zarania po czasy współczesne.