ISBN: 978-83-65196-42-2

Gorlice — jest takie miejsce na ziemi

 39,00

9 w magazynie

Compare
SKU: 1004 Kategorie: ,

Opis

Gorlice — jest takie miejsce na ziemi to Album o historii miasta. Przedstawia jego dzieje po wydarzeniach 1915 roku, jego odbudowę oraz współczesność. To nie tylko album pokazujący stare fotografie zniszczonych Gorlic. To przede wszystkim współczesne zdjęcia pięknie odnowionej starówki, czy innych obiektów wartych zobaczenia, z lampą Łukasiewicza na czele. Album to nie tylko zabytki, to także mieszkańcy miasta, wśród których wymienię choćby Zbigniewa Preisnera, czy Ewę Wachowicz.

Mówi się, że ziemia gorlicka pachnie naftą. Ale nie tylko. To tu właśnie można jeszcze zobaczyć piece do wypalania węgla drzewnego, kilkusetletnie kościoły drewniane, czy przepięknie zdobione cerkwie. Tutaj też można zwiedzić piękne dworki szlacheckie, odwiedzić skansen i zobaczyć obiekty wpisane na listę UNESCO.

Album Gorlice — jest takie miejsce na ziemi pokazuje też piękno tutejszej flory i fauny. Ziemia Gorlicka to przedziwny skarb, który skrywa niezwykłe bogactwo: dziewicze beskidzkie krajobrazy, rzadkie gatunki roślin z Lilią Złotogłów na czele, oraz wiele gatunków zwierząt, takich jak m.in.: borsuk, kuna, bóbr, lis, jeleń, orzeł przedni, puchacz, myszołów oraz bocian czarny. Ziemię gorlicką można przejść pieszo, przejechać rowerem lub konno. W zimie można wybrać się na fantastyczny kulig.

Album ten jest dla tych wszystkich, którzy są aktywni i pragną zregenerować swoje siły w Gorlicach lub okolicy.

Dodatkowe informacje

Waga 1.31 kg
Wymiary 30 × 23 × 1.3 cm
Autor

Andrzej Ćmiech

Format

23cm x 30cm

Ilość stron

96

ISBN

978-83-65196-42-2

Oprawa

twarda

Możesz lubić także…

Sale!

Ziemia gorlicka i jej dzieje

 127,00  87,00

Ziemia gorlicka i jej dzieje to kolejny album z tryptyku opisującego wydarzenia historyczne na tym obszarze. W albumie Gorlice i jej dzieje autor skupił się głównie na samym mieście, natomiast Ziemia gorlicka i jej dzieje koncentruje się wokół całego terytorium związanego z Gorlicami i Bieczem. W albumie znajdziesz nie publikowane dotąd materiały, ciekawe opisy historyczne oraz mapki. Autor - Andrzej Ćmiech - w mistrzowski sposób przedstawia losy ziemi gorlickiej od zarania po czasy współczesne.