Sale!
ISBN: 978-83-60822-78-4

Gorlicka Ósemka — przewodnik

 34,00  27,00

29 w magazynie

Compare
SKU: 3078 Kategorie: ,

Opis

Jedna ósemka, dwie pętle

Gorlicka ósemka to przewodnik, który pokazuje najciekawsze zabytki znajdujące się na terenie Ziemi Gorlickiej. Co więcej, pomaga zaplanować niepowtarzalne wycieczki do tych miejsc. Trasy tworzące ósemkę można podzielić na dwie pętle, nazwane w przewodniku pogórzańską i łemkowską. Różnorodny etnicznie i kulturowo region pozwala zobaczyć i zapoznać się z zabytkami i kulturą ludności polskiej, żydowskiej i łemkowskiej. Dlatego też na pętli pogórzańskiej zobaczymy m.in. zabytkowe kościoły i dworki, a także elementy kultury żydowskiej, muzea i sanktuaria. Natomiast na pętli łemkowskiej niejednokrotnie natkniemy się na cerkwie, uzdrowiska czy stadniny koni huculskich. Ponadto w regionie zobaczymy wiele wspaniałych terenów z piękną przyrodą. Można tu wymienić choćby Klimkówkę, w której znajduje się malownicze jezioro.

Tylko dla turystów?

Przewodnik jest przeznaczony nie tylko dla grup turystów, ale też dla osób indywidualnych, jadących samochodem, rowerem, idących pieszo, miłośników nart, czy końskiego grzbietu. Również amatorzy potraw regionalnych czy sztuki ludowej znajdą tu coś dla siebie. Gorlicka ósemka pełna jest opisów zabytków, przyrody, szlaków Ziemi Gorlickiej. Zawiera też szczegółową mapkę, za pomocą której z łatwością można poruszać się po omawianych terenach. Przewodnik polecany dla osób aktywnie wypoczywających, które chcą dowiedzieć się czegoś więcej o tym regionie Polski, interesujących się sztuk a i kulturą ludową, czy w końcu lubiących dobrze zjeść.

Dodatkowe informacje

Waga 0.83 kg
Wymiary 21 × 14.8 × 1 cm
Autor

Andrzej Piecuch

Format

15cm x 21cm

Ilość stron

156

ISBN

978-83-60822-78-4

Oprawa

miękka

Możesz lubić także…

Sale!

Ziemia gorlicka i jej dzieje

 127,00  87,00

Ziemia gorlicka i jej dzieje to kolejny album z tryptyku opisującego wydarzenia historyczne na tym obszarze. W albumie Gorlice i jej dzieje autor skupił się głównie na samym mieście, natomiast Ziemia gorlicka i jej dzieje koncentruje się wokół całego terytorium związanego z Gorlicami i Bieczem. W albumie znajdziesz nie publikowane dotąd materiały, ciekawe opisy historyczne oraz mapki. Autor - Andrzej Ćmiech - w mistrzowski sposób przedstawia losy ziemi gorlickiej od zarania po czasy współczesne.