Sale!
ISBN: 978-83-65196-63-7

Ziemia gorlicka i jej dzieje

 127,00  87,00

Ziemia gorlicka i jej dzieje to kolejny album z tryptyku opisującego wydarzenia historyczne na tym obszarze. W albumie Gorlice i jej dzieje autor skupił się głównie na samym mieście, natomiast Ziemia gorlicka i jej dzieje koncentruje się wokół całego terytorium związanego z Gorlicami i Bieczem. W albumie znajdziesz nie publikowane dotąd materiały, ciekawe opisy historyczne oraz mapki. Autor - Andrzej Ćmiech - w mistrzowski sposób przedstawia losy ziemi gorlickiej od zarania po czasy współczesne.

Brak w magazynie

Compare
SKU: 1001 Kategorie: , ,

Opis

Ziemia gorlicka i jej dzieje to album o burzliwej historii terytorium obejmującego powiat gorlicki. Obszar ten znajduje się w południowej części województwa małopolskiego. Graniczy ze Słowacją, z powiatem nowosądeckim, tarnowskim i jasielskim. Ziemia gorlicka to kraina, którą od najdawniejszych czasów zamieszkiwały rozmaite ludy. Miały na nią wpływ różne kultury, spotykające się tu od zarania dziejów. Co więcej, Polacy, Łemkowie i Żydzi żyjąc w harmonii utworzyli tu swoją Małą Ojczyznę, miejsce, w którym kościół, cerkiew i bożnica stały się nieodłącznym elementem krajobrazu. Gorlice, jako największy z ośrodków miejskich ziemi gorlickiej, zostały opisane w oddzielnej książce Gorlice — dzieje miasta. Do historii tego miasta autor sięga tylko po to, aby lepiej zrozumieć fakty i gdy wymaga tego narracja.

Na 312 pięknie zadrukowanych stronach znajduje się prawie 400 ilustracji, z czego 16 stanowią mapki. Album pełny jest ciekawostek dotyczących ziemi gorlickiej, ale przede wszystkim mnóstwo w nim faktów historycznych okraszonych nie publikowanymi dotąd dokumentami. Ziemia gorlicka i jej dzieje to pozycja podstawowa w bibliotece każdego miłośnika historii, interesującego się losami tego regionu Polski.

Dodatkowe informacje

Waga 2.37 kg
Wymiary 30.2 × 23.5 × 2.7 cm
Autor

Andrzej Ćmiech

Format

23cm x 30cm

Ilość stron

96

ISBN

978-83-65196-63-7

Oprawa

twarda

Możesz lubić także…