Mokra karma dla psa ze sklepu zoologicznego

 Pies to kolejny członek rodziny. Żeby mógł być zdrowy i poprawnie się rozwijać potrzebuje do tego określonych warunków. Najważniejszym punktem w opiece nad nim jest zapewnienie mu dobrego żywienia. Pupil nie może być na diecie prowadzonej przez człowieka, powinien dostawać karmę przeznaczoną dla psów. Najkorzystniej kupować ją w sklepie zoologicznym, z dużym wyborem. Może to być zarówno sklep zoologiczny stacjonarny, jak i internetowy. W asortymencie takiego punktu sprzedażowego powinna być przede wszystkim, dająca dużo wartości odżywczych, mokra karma dla psa. W przeciwieństwie do suchej jest nie tylko smaczniejsza, ale także bardziej aromatyczna. Zwierzę zje je z apetytem. Przykładem sklepu dla czworonogów sprzedającego takie produkty w zróżnicowanej formie jest sklep online Uniszki. Duży wybór gwarantuje prawidłowe dopasowanie do rasy psa, jego wieku i preferencji smakowych.

Dlaczego mokra karma to dla psa lepsze rozwiązanie żywieniowe?

 Wilgotność karmy mokrej jest niezwykle duża stanowi niekiedy aż 75%, odbija się to pozytywnie na żywieniu, bo pies potrzebuje też dużej ilości płynów do tego, żeby mógł czuć się dobrze. Mokra karma dla psa dostarcza dobrej ilości wody. Łatwiej też takie pokarm pogryźć, co w przypadku starszych, czy schorowanych zwierząt jest dużych udogodnieniem, pozwalającym najeść się do syta. Odpowiednia wilgotność w karmach wywiera pozytywny wpływ na większość układów, między innymi pokarmowy czy moczowy. Taki rodzaj karmy ma też lepszą kaloryczność niż w przypadku suchych produktów. Bez problemu można dopasować właściwą dawkę dzienną dla zwierzaka i w ten sposób nie cierpi on w przyszłości ani na otyłość, ani na inne choroby związane z nadmiarem kilogramów w organizmie. Konsystencja takiego produktu jest zawsze korzystniejsza do pogryzienia. Psu nie kojarzy się ten pokarm źle. Jedząc go, nigdy nie natrafił na żaden twardy czy ostry element. Jedzenie ma przystępną dla niego formę.

Różnorodność wyboru w sklepie przygotowanym dla psów

 Najkorzystniej wybierać te sklepy zoologiczne, które sprzedają wszystkie rodzaje karm, zarówno suchą, jak i mokrą. Łączenie tych dwóch elementów nie wydaje się złą opcją. Warto brać pod uwagę różnorodność wyboru. Została ona przygotowana specjalnie po to, żeby właściciel czworonoga nie miał trudności w zadbaniu o swojego pupila. W sklepie Uniszki mokra karma dla psa to karma z dużą ilością pełnowartościowego mięsa. Są to produkty z: wołowiną, wieprzowiną, z kurczakiem, indykiem, jagnięciną, królikiem. Wszystkie te rodzaje mięsa są bogate przede wszystkim w białko. Jest to składnik niezbędny do tego, żeby mięśnie mogły się dobrze rozwijać. Nie brakuje tam też tłuszczu, naturalnego składnika służącego do tworzenia energii. Mała ilość węglowodanów sprawi, że nie wystąpią żadne stany zapalne czy nowotwory. Zaletą tych puszek jest też pozbawienie ich sztucznych konserwantów, barwników, substancji zapachowych. Nie może też być tam składników, które często umieszcza się w karmach, bo są to składniki dobrze przyswajalne przez człowieka jak na przykład zboża. 

Dobra jakość puszek gwarancją sukcesu hodowli

 Każdy pies zasługuje na długie i szczęśliwe życie. Karma nie musi być droga, żeby mogła być dobrej jakości. Przed zakupem warto sprawdzić skład. Jeśli jest on krótki i naturalny, powinno się rozważyć zakup takiego produktu. W czasie kupowania przyda się też choć minimalna wiedza na temat hodowania psów w domu. Trzeba wiedzieć, co pies może jeść.